Regál do skladu musí splňovat vaše požadavky

S urychlením digitalizace došlo také ke zvýšené poptávce po skladových prostorech. Zejména z řad e-shopů se zájem o skladové prostory výrazně znásobil. Když už se však vhodná místa, která by mohla sloužit jako sklad, našla, problém byl v uskladnění všech produktů a zboží. Kam se všemi těmi věcmi? Odpovědí jsou regály, které však musí splňovat veškeré vaše požadavky. Proto jejich výběr rozhodně neuspěchejte.

Díky regálům bude ve skladu pořádek a nastolen pomyslný řád. Ten oceníte jak v případě, že jste majitelem velkého sklad, tak i ve chvíli, kdy vámi pronajatý či koupený sklad dosahuje obřích rozměrů. A když už jsme u těch rozměrů – to je přesně to, v čem byste se měli před výběrem vhodných kovových regálů zorientovat.

Na rozměrech záleží

Mezi nejdůležitější parametry, které sledovat, pokud vybíráte regál do skladu, patří právě jeho rozměry. V těch je nutné se zorientovat, až na základě nich vybírejte vhodného parťáka, který by ve skladovém prostoru nastolil již zmiňovaný a tolik potřebný řád.

Každý regál má tři rozměry, a to výšku, šířku a také hloubku. Když se spletete v šířce, to není až tak velký problém. Zkrátka jenom dokoupíte regál další. Jenže když se spletete ve výšce nebo naopak v hloubce, průšvih je na světě.

Vždycky počítejte s rezervou

Pokud si zrovna počítáte rozměry vašeho budoucího regálu, raději mějte pár centimetrů v záloze. Počítání s rezervou se v tomto případě jednoznačně vyplácí. Nebojte se koupit větší regál. To, že nyní nedokážete využít celý potenciál regálového systému neznamená, že zanedlouho jeho potenciál nevyužijete. Buďte proto budoucím možnostem otevření a připravte se na lepší časy.

Velmi často se pořizují takzvané nekonečné regály, jejichž hlavní výhoda je možnost postupného rozšiřování. Pokud sklady v budoucnu plánujete rozšířit nebo pokud nemůžete využít celý potenciál regálového systému nyní, ale v budoucnu tomu bude jinak, jsou nekonečné regály skvělou volbou.