Bratislava, 23.  január 2024

Nemusíte sa ani pozerať: Na podložku Multitex od spoločnosti Mewa môžete pohodlne a bezpečne položiť diely znečistené olejom, zatiaľ čo vy sa sústredíte na opravu. Je to čisté a udržateľné riešenie, pretože vysoko absorpčná rohož Mewa na absorpciu oleja je k dispozícii v systéme na opakované použitie ako súčasť služby: Mewa dodá absopčné rohože, odvezie znečistené a vyperie ich.  

Prečo toľko spoločností stále pracuje s objemnými záchytnými nádržami na olej, keď  flexibilné textilné rohože plnia rovnakú úlohu a sú oveľa praktickejšie? Možno chýba dôvera v ich sací výkon? Elena Holanová, konateľka spoločnosti Mewa Slovensko, si tento predsudok nepripúšťa: „Naše rohože Multitex majú špeciálne rúno, ktoré dokáže absorbovať až 3 litre kvapaliny v závislosti od veľkosti. Zvláštnosťou rohože je, že zároveň zostáva na povrchu prakticky suchá, pretože tekutina sa rýchlo odvádza z vonkajšej tkaniny dovnútra a ukladá sa v absorpčnom jadre.“

Rohož na absorpciu oleja Mewa s rozmermi 58 x 88 cm je ľahká a ľahko sa s ňou manipuluje. Možno ju priestorovo úsporne skladovať, napr. na polici a ľahko ju vložiť všade tam, kde ju potrebujete na opravu. Flexibilne sa zmestí aj do tých najzapadnutejších rohov. Bezpečne a čisto chráni výrobné systémy, komponenty a podlahy pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami, čím zabezpečuje väčšiu bezpečnosť na pracovisku. Mastné a klzké podlahy sú s rohožou Multitex minulosťou. V prípade väčších plôch stačí položiť niekoľko rohoží k sebe.

A čo robiť s rohožou, keď je nasiaknutá olejom? Spoločnosť Mewa ponúka bezpečnostnú nádobu SaCon, ktorú možno hermeticky uzavrieť. Dodáva sa ako pevná súčasť systému na opakované použitie a slúži na dodávku, bezpečné uskladnenie a odvoz rohoží servisným vodičom. Takto je možné vysvetliť systém Mewa. „Multitex dodávame priamo do výrobných závodov alebo dielní našich zákazníkov,“ vysvetľuje Elena Holanová. „V dohodnutom termíne vyzdvihneme bezpečnostné kontajnery s použitými rohožami, ekologicky ich vyperieme, dôkladne skontrolujeme a doručíme späť zákazníkovi. Ide o čisté a udržateľné riešenie.“

Rohož Multitex pojme až 3 litre tekutiny (Foto: Mewa)

Textilná rohož na absorpciu oleja zaisťuje bezpečnosť na pracovisku (Foto: Mewa)

Rohože sa v spoločnosti Mewa perú a kontrolujú (Foto: Mewa)

Mewa

MEWA Textil-Service SE & Co. Management OHG so sídlom vo Wiesbadene je jedným z popredných poskytovateľov servisného textilu s kompletným servisom v Európe. Ťažiskom ponuky sú opakovane použiteľné čistiace utierky z vlastnej výroby ako aj pracovné a ochranné odevy pre priemysel, dielne a remeslá. Služba B2B zahŕňa poskytovanie, údržbu, opravy, skladovanie a logistiku podľa certifikovaných noriem kvality, hygieny a bezpečnosti. Rodinný podnik so 47 pobočkami a približne 5 700 zamestnancami zásobuje viac ako 200 000 spoločností z rôznych odvetví po celej Európe. Tržby v roku 2022 boli 829 miliónov eur. Mewa bola založená v roku 1908 a je priekopníkom trvalo udržateľných textilných služieb. Firemná stratégia je dôsledne zameraná na udržateľnosť. To zahŕňa inovatívny interný vývoj produktov, procesov a technických systémov. Mewa získala niekoľko ocenení za svoju zákaznícku orientáciu a riadenie zdrojov.

Ďalšie informácie:

www.mewa.sk

twitter.com/mewa_sk

instagram.com/mewa_textilservice

linkedin.com/company/mewa-textil-management