Aktiva Rusňákovy skupiny DRFG přesáhla 6,3 miliard korun

Investiční skupina Davida Rusňáka se zaměřuje na tři hlavní oblasti – nemovitosti, telekomunikace a finanční služby. Řadou loňský akvizic se skupině podle něj, dařilo rozvíjet nejen tyto tři klíčové oblasti, proto je skupina zase silnější, nejen jako samotný hráč na trhu, ale také v oblasti investic.

Skupina loni rozšířila portfolio o historický dům v Údolní ulici v Brně, obchodní zónu v Litoměřicích a dvanáct nákupních parků situovaných napříč Českou republikou. Jejich hlavními nájemci jsou obchodní řetězce Billa, Penny Market, OBI a skupina AHOLD. Díky tomu dosáhlo portfolio nemovitostí, které investiční skupina DRFG aktuálně spravuje, hodnoty 6,3 miliard.

Pronajímatelná plocha Rusňákova portfolia se zvětšuje

Pronajímatelná plocha pod správou investiční skupiny DRFG se díky loňským akvizicím rozrostla na 165 300 m2 a dalších 15 000 m2 se ještě staví. Mezi významné investice uplynulého období patří Retail Park Trutnov s hypermarketem Tesco a hobby marketem OBI, což podle Davida Rusňáka přesně zapadá do strategie investic v oblasti retailu.

Skupina DRFG ale neřeší v oblasti nemovitostí jen nákupy a prodej, zásadní je pro ni také samotná správu objektů. Takovou kompletní úpravou nájemních vztahů prošel například Retail Park Paráda v Hodoníně. Nájemci byli se změnami spokojeni a skupina se díky tomu dostala na šest a půl roku zbývající délky nájemních smluv. A tím se podle Davida Rusňáka nemůže pochlubit ani řada nově otevřených retail parků.

Investiční filozofie DRFG funguje

Skupina se od svého vzniku řídí stejnou investiční filozofií. Ta je založena na upřednostňování investic v oborech, kterým dobře rozumí, v lokalitách, které jsou jí kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. Proto ten, kdo chce investovat do dluhopisů, které mají rozložené riziko si u DRFG vybere. Má na výběr dluhopisy do diverzifikovaných projektů napříč skupinou, do budování telekomunikačních sítí a do nákupů komerčních nemovitostí. Investiční skupina DRFG si zakládá na férových a jasně definovaných pravidlech, které klientům garantují seriózní přístup.