Hlavně se nenechat EET zastrašit, apelují odborníci

Když se prvně jenom mluvilo o elektronické evidenci tržeb, řada podnikatelů to neřešila. Ale když vešel zákon o EET v platnost, rázem vznikla obrovská panika. Podnikatelé najednou nechtěli, aby jejich tržby byly evidované, přesto to najednou byla jejich povinnost. Od počátku EET už uběhla dlouhá doba a zanedlouho se bude týkat naprosto všech podnikatelů i menších živnostníků. To vede ostatně k další, už menší panice. Odborníci ale apelují na to, že není, čeho se bát a že byste se hlavně neměli elektronickou evidencí nechat zastrašit. Je to jenom pokladna.

Čeští podnikatelé jsou nadmíru šikovní

Říká se, že Češi umí být pořádně vynalézaví, když jim takzvaně “teče do bot”. I z toho důvodu si ostatně mnozí odborníci myslí, že čeští podnikatelé jsou opravdu nadmíru šikovní a že by se neměli zastrašit EET zařízením, které ostatně není velké jako klasická pokladna v obchodech, jak si mnozí myslí. Navíc to není tak vysoká investice a není to ani tak složitá byrokracie.

Podnikatelé by se měli inspirovat těmi, kteří v EET našli jakousi příležitost k tomu, aby se ještě víc vyzdvihlo jejich podnikání.

TIP: Mějte přehled o svých financích a používejte hlavu, to vás nikdo nenaučí

EET s sebou nese i něco pozitivního

I když se může na první pohled zdát, že elektronická evidence tržeb s sebou nese jenom řadu negativních věcí a mnoho povinností, není tomu tak. Na každé věci se musí nacházet i něco pozitivního a v případě elektronické evidence tržeb jsou ta pozitiva jasná. Například budete perfektně evidovat své tržby, a tím i získáte přehled o svých příjmech a výdajích. Zautomatizujete předávání tržeb své účetní, případně budete moct svým klientům či stálým zákazníkům nabídnout věrnostní výhody, které ocení. A jak již bylo zmíněno, třeba to i pro vás bude příležitost k tomu, abyste své podnikání vynesly zase o level výš.

A teď to nejdůležitější, pozor: Zákon o evidenci tržeb byl s účinností od 1.1.2023 zrušen zákonem č. 458/2022 Sb