Elektromotory mohou být rozhodně velice specifickou volbou pro různé projekty. Jsou konstrukce a mechanismy, kde nejsou správnou volbou a stejně tak jsou takové, kde správnou volbou mohou být jenom některé jejich varianty. I tak se ale dneska dostávají elektromotory víceméně do všech druhů mechanismů v našem okolí, a přebírají tak postupně otěže oproti motorům spalovacím nebo expanzním.

Proč tomu ale tak je? Jsou opravdu elektromotory o tolik lepší technologie, než je tomu u klasických motorů na paliva? Na tuto problematiku se podíváme hlouběji právě dnes!

Převodové motory nejsou problémem

Dlouhou dobu se dalo říct, že strategickou výhodu nad elektromotory jednoznačně měly právě klasické motory díky velké kompatibilitě s převodovými soustavami a mechanismy. Jenže v posledních letech se to už rozhodně říci nedá. Zcela naopak, převodové motory Bühler se dokázaly dostat do popředí díky celé řadě možností které máte k dispozici.

Není převod jako převod

Samotná přítomnost převodovky je rozhodně okamžitě výhodou, která pozvedne celou otázku elektromotorů na vyšší úroveň. Stejně tak ale můžeme říct, že mnohdy opravdu nejsou motory jako motory a extrémní rozdíly mohou někdy udělat samotné převodovky. Například šnekové převodovky Bühler jsou velice oblíbené a rozšířené jako pevně zapouzdřená, velice odolná, a přitom levná varianta. Má ale přitom svoje výkonnostní mouchy.

Zcela naopak mohou pracují planetové převodovky. U nich je rozdíl v tom, že se jedná o mnohem náchylnější a velice složitý mechanismus. To pochopitelně znamená i vyšší cenu. Jenže přitom mohou planetové převodovky Bühler strčit do kapsy lecjakou konkurenci na základě opravdu kvalitního výkonu a přenosu točivého momentu.

Velká dostupnost a široký výběr

Elektromotory dostaly mechanismy podobného typu na velké výslunní především díky jedné zásadní věci. A to je jejich ohromná dostupnost. Jedná se o mnohem levnější řešení než kdykoliv předtím. Přitom jsou kvalitní a mnohdy i mnohem dlouhodobější řešení než předchůdci na paliva. Široký výběr vám navíc dává jistotu, že pro svoje potřeby vždycky najdete ten správný motor.