Hledáte novou práci? Využijte služby pracovních portálů

Velkým pomocníkem při hledání práce jsou v současné době moderní technologie a především internet. Pracovní nabídky můžete hledat nejen v internetové inzerci, ale i v celé řadě pracovních portálů, které jsou snadno dostupné, neustále aktualizované a rychlé. Pokud máte přístup k internetu, můžete využít nejeden pracovní portál, který obsahuje velké množství nabídek práce a to jak na hlavní pracovní poměr, tak i na zkrácený úvazek.

Vzhledem k tomu, že se však nabídka volných pracovních míst neustále mění, je ideální, pokud se na pracovním portálu zaregistrujete a využijete možnosti zasílat zdarma aktuální nabídky konkrétních oborů, které si sami určíte. To umožňuje celá řada filtrů, které pracovní portály využívají. Nabídky vám budou zasílány na e-mailovou adresu, kterou při registraci uvedete. Tyto služby nabízí i pracovní portál hitprace.cz. Díky tomu ušetříte čas, který můžete věnovat třeba sepsání vhodného životopisu a motivačního dopisu. T

Další služby pracovních portálů

Jak již bylo výše zmíněno, pokud si vyberete inzerát z nabídky práce, který odpovídá vašim představám, je potřeba na něj odpovědět. Současní zaměstnavatelé požadují zaslání životopisu, případně motivačního dopisu. Svůj životopis můžete také umístit na pracovní portál, neboť někteří zaměstnavatelé nezveřejňují volné pracovní pozice, ale mají určené specialisty, kteří právě v na pracovních portálech, dle nabídky životopisů adeptů, vyhledávají vhodné zaměstnance do svých firem na volné pracovní pozice.

Pokud si se sepsáním vhodného životopisu nevíte rady, pracovní portály nabízejí celou řadu rad či dokonce osobní přístup.

Některé portály nemají zaměření, naleznete zde nabídky i poptávky z různých oborů lidské činnosti. Některé portály se naopak specializují na určitý druh činnosti. Můžete tak narazit na pracovní portály pro obor ICT, hotelnictví a turismus či portály určené pro obchodní zástupce.