Pro založení energetického fondu bylo použito dostatečně velké a kvalitní portfolio. Na první rok a půl provozu má fond k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren, jejichž enterprise value se pohybuje kolem 1,9 miliardy korun.

V rámci investiční skupiny DRFG, kterou založil David Rusňák, je klíčovou osobou pro oblast energetiky Pavel Svoreň. Bylo vyřešeno licenční i fyzické dokončení teplárny ve Šternberku. fond vyhledal další investiční záměry v oblasti energetiky. Teplárna Šternberk disponujeme veškerou dokumentací, licencemi a oprávněními k provozu. Je schopna uspokojit poptávku po teple od kontraktorů. Byl také scelen podíl ve společnosti na 100 % akcií a všechny akcie tedy patří pod skupinu DRFG založenou Davidem Rusňákem.

Plány na rozvoj do budoucna

Nyní jde o to stabilizovat výrobu elektrické energie na maximálních parametrech. Probíhají jednání s novými odběrateli tepla a klademe důraz na optimalizaci nákladů. Především v oblasti nákupu paliva je ukryt velký potenciál úspor. O tom, zda se založí energetický fond DRFG, se vedly dlouhé diskuze. Na fondu se stále aktivně pracuje. Má jako ostatní fondy Davida Rusňáka domicil v Lichtenštejnsku. Jde o energetický fond DRFG kvalifikovaných investorů. Fondy a dluhopisy tak mají rozšířenou nabídku. Pokud si přečtete recenze, zjistíte, že lidé rádi investují tam, kde vidí výsledky. Tato investiční společnost významně podporuje vlastní region a investoři to oceňují.

Solární elektrárny

Po rozhodnutí Evropské komise o notifikacích pro tyto zdroje, potvrzení schématu podpory jako standardní i v souladu s unijní legislativou, je investice do solární energetiky konzervativní a stabilní. Nákladové složky jsou nízké, po výnosové stránce je performace ovlivněna slunečním svitem. Při valuaci aktiv fond počítá s podprůměrným osvitem, i když je nyní opačný trend. Investice budou do širší oblasti výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, především na větrné elektrárny. Dále jde o regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury, se stabilním výnosem, dlouhou životností a malou konkurencí v lokalitě.