Máte velkou spotřebu tonerů a barev do vaší tiskárny? Ve vašich kancelářích se tiskárny nezastaví a barvy neustále dochází? Tušíte, co přesně je toner a co cartridge? Co používáte ve své tiskárně vy?Ať už používáte kteroukoliv variantu, v nabídce společnosti Toner Depot objevíte náplně do většiny typů tiskáren, včetně těch alternativních.

Co je toner?

Tonerová kazeta, jak zní celý správný výraz, je náplní do laserové tiskárny nebo kopírky. Toner je také současně černý prášek, který laserový paprsek v detailně nanáší na optický válec a z něj již rovnou na papír. Kromě klasického černého toneru, se také hojně využívají různé barvy – azurový, purpurový a žlutý. Tyto barvy na fotoválci skládají ostatní barevné odstíny, které vy vidíte až na papíře.

Na každou tonerovou kazetu je potřeba přibližně tří litrů ropy a spadají do nebezpečného odpadu, proto je nikdy nevyhazujte do běžné popelnice.

Investujte do kvalitních tonerů

Na trhu existují originální tonery Epson a jiné známé i méně známé značky tiskáren a kopírek, ovšem společně s nimi se také na trhu objevují neoriginální tonery, které si hlásí, že jsou kompatibilní s tiskárnou, ale jejich kvalita neodpovídá vysoké jakosti originálních tonerů.

Nekvalitní a neoriginální tonery mohou nenávratně vaši tiskárnu nebo kopírku poškodit. Originální tonery Brother a ostatní značky zajistí bezpečnost vaší tiskárně či kopírce a váš tisk bude pouze kvalitní, nerozmazaný a jasně čitelný.

Co je cartridge?

Cartridge není tonerová, ale inkoustová kazeta. Vyměnit inkoustovou kazetu není nic těžkého a většina balení obsahuje návod.

Společnost Toner Depot na svých webových stránkách nabízí obě varianty náplní, které jsou opatřeny certifikáty SMTC, SIRA Certification, Bureau Veritas. Certifikáty zaručují vysokou kvalitu tonerů.