Mají v dnešní době smysl repasované notebooky? A jsou spolehlivé?

Ceny nových notebooků sice průběžně klesají, ale popularita repasů i přesto stoupá. Kromě lákavé cenovky totiž obvykle nabízí i nadstandardní kvalitu zpracování. Je repasovaný notebook dobrou volbou i pro vás? Téma jsme probrali z kvalifikovanými techniky z ABAXU.

Odolné, dostatečně výkonné a málo se kazí

V nabídkách specializovaných prodejců jsou většinou k vidění manažerské repasované notebooky. Jedná se o zařízení střední a vyšší třídy, která byla v době svého uvedení na trh poměrně drahá. V rámci přímého porovnání se stejně drahými novými notebooky vynikají nadprůměrnou mechanickou odolností i kvalitou zpracování. Výjimkou nejsou ani modely s titanovým krytem.

Servis notebooků ABAX má na repasované notebooky jasné stanovisko Podle techniků jde o velmi spolehlivá zařízení s optimálním poměrem výkonu/ceny. Počítače jsou obvykle tiché a velmi spolehlivé. Pro někoho může být rozhodující i fakt, že pořízením repasu šetří přírodu.

A protože se většinou jedná o modely střední a vyšší třídy, z hlediska reklamací jsou na tom podobně jako nové notebooky – mnohdy dokonce ještě o něco lépe. Obecně je poruchovost nejvyšší právě u nových výrobků, postupem času klesá a v závěrečné fázi životnosti opět stoupá.

I na repasovaný notebook získáte záruku

Servis Acer připomíná, že také na repasy poskytují prodejci záruku. Obvykle jde o roční lhůtu, kterou si lze za příplatek prodloužit.

Majitelé repasovaných notebooků však nemusí mít důvod k obavám ani po uplynutí záruky. Pokud se na zařízení přeci jen objeví porucha, případná oprava nemusí udělat vítr v peněžence. Neznačkové servisy mají přístup k cenově dostupným komponentům (např. ABAX nakupuje kvalitní náhradní díly na notebooky Acer od světových výrobců a distributorů) a na rozdíl od autorizovaných opraven se snaží o výměnu poškozeného dílu a nikoliv celé základové desky.

Závěrečný verdikt? Repasované notebooky rozhodně smysl mají. Nejsou sice vhodné pro herní fajnšmekry a programátory, kteří se neobejdou bez brutálního výkonu, ale pro uživatele preferující nejvýhodnější poměr výkonu/ceny jde o jasnou volbu.