Pokud hledáte nástroj, skrze který si budete vytvářet vlastní e-shop, pak je Prestashop jednou z nejlepších variant a my si dnes ukážeme proč.

Proč Prestashop?

Prestashop je opensource řešení pro tvorbu internetových obchodů. Jeho největší výhodou je cena, jelikož se jedná o nástroj, který je zcela zdarma. I přesto však svým uživatelům přináší celou řadu velkých výhod, mezi které patří i nejrůznější druhy plateb zahrnující PayPal, GoPay, Google Checkout a další. Některé z těchto dalších nástrojů v Prestashopu však již mohou být zpoplatněné.

Velkou výhodou Prestashopu je, že je nastaven tak, aby byl uživatelsky co nejpřívětivější a snadno se ovládal. Uživatel by tak měl být schopen zvládnout jak tvorbu samotného e-shopu, tak i následnou správu a dílčí úpravy.

Právě následné úpravy jsou velmi důležité, aby byl e-shop co nejvíce optimalizován pro maximalizaci prodejního potenciálu. Pro to slouží i mnoho funkcí, které jsou do Prestashopu přidávány jednotlivými nezávislými vývojáři a které jsou mnohdy zcela bezplatné. Prestashop dále nabízí celou řadu šablon, které ovlivňují celkový vzhled a prostředí e-shopu, ve kterém se návštěvník pohybuje.

V rukou odborníků

Na tvorbu e-shopu na Prestashopu se však soustředí také profesionálové, kteří jsou vám schopni vytvoř e-shop přesně na míru a podle vašich představ za velmi příznivou cenu. Pokud tedy váháte, zda byste tvorbu e-shopu zvládli sami na vlastní pěst, je lepší takové odborníky oslovit. Sice vás to bude stát určitou částku, ovšem ušetříte tím velké množství času a především pak nervů, které by vám mohla tvorba přinést.

Rozhodně však jděte s dobou a svůj vlastní e-shop si založte. Uvidíte, že vám prodeje budou rázem významně stoupat.