Nejčastější chyby – jak si hledání práce znesnadnit?

Hledáte novou práci, protože aktuálně žádnou nemáte? Nebo naopak práci máte, ale rádi si najdete jinou, která by vás bavila víc, dodala vám potřebný kariérní růst nebo třeba vám nabídka vysněnou práci, kterou chcete dělat už odmalička. Jste patřičně natěšení, možná víc nervózní, protože práci potřebujete, a když se objeví jedna, dvě, tři zamítavé odpovědi, není to pro sebevědomí zrovna nejlepší. Najednou můžete dělat chyby, které od vás novou práci vzdalují a posouvají. Jaké chyby děláte? Co vám může zkazit vysněnou pracovní nabídku? Jakých chyb se raději vyvarovat a zlepšit tak své šance a pozice na trhu práce?

Chyby v životopise

Nejčastěji se chyby provádějí v životopise. Zkontrolujte si jej pořádně, protože často v nich jsou gramatické chyby, které nepůsobí zrovna dvakrát profesionálně. Také jej posíláte z nevhodného e-mailu, který obsahuje přezdívky a jiné zdrobněliny. Dále jsou přikládány nevhodné rodinné fotografie nebo je dále životopis neaktuální, disponuje nevhodnými informacemi, nebo v něj uvádíte lživé informace, které se dříve či později rozklíčují.

Pozor na to, co říkáte

Pomlouvat bývalého zaměstnance, lidi nebo se nelichotivě vyjadřovat o druhých v rámci pohovoru není zrovna dobrou vizitkou. Nechcete nikoho takového ve svém týmu, takže personalisté automaticky dají přednost někomu jinému.

Životopisy posíláte bez rozmyslu

A to na jakoukoliv pozici. Našli jste v kategorii nabídka práce Frýdek Místek nabízené pozice a bez rozmyslu posíláte životopisy? Čím víc životopisů, tím lépe? Není tomu tak, nepůsobí to profesionálně, důvěryhodně a také to může vypadat, že nevíte, co vlastně chcete.

Nezměrné sebevědomí

Ať už v rámci životopisu, kdy své schopnosti značně nadnesete nebo rovnou na osobním pohovoru, kdy ze sebe děláte něco, co nejste. Nabídka práce Pardubice poskytuje širokou nabídku zaměstnání, ale i zde musíte zaujmout nejen svým životopisem, ale také v rámci osobního pohovoru!