Za dokonalým poslechem hudby vždy stojí prvotřídní akustika!

Akustika v místnosti je naprosto zásadním parametrem, co se týče kvality poslouchané hudby. I kdyby byla skladba sebelepší, v místnosti s mizernou akustikou nevynikne její pravá krása. Většinou záleží na členitosti daného prostoru a použitých materiálech. Naštěstí si můžete objednat měření akustiky, které je prováděno pomocí všestranného mikrofonu. Ihned tak budete vědět, jak špatně či dobře na tom s akustikou jste.

Jak se tvoří akustika sálů?

Akustika sálů pochopitelně musí být brána v potaz již od samotného započetí stavby. Množství pohlcovaného zvuku totiž závisí nejen na členitosti prostoru, ale také na použitých stavebních materiálech. Naštěstí si můžete najmout odborníka na akustiku, který vám ihned řekne, co je ve vašem koncertním sále špatně a co by šlo udělat lépe. Řešení pak tvoří akustické desky z vhodných materiálů nebo přesměrování reproduktorů do hluchých míst, čímž by měl být výsledný poslechový zážitek alespoň trochu vylepšen.

Proč zvolit společnost AV technika Praha?

AV technika Praha patří dlouhodobě ke špičce v oblasti optimalizace akustiky v jakýchkoliv prostorách. V minulosti pracovali její odborníci například na projektu:

  • nahrávací studio pro Janáčkovo divadlo
  • nový sál Centra současného umění DOX
  • kancelářských prostorách Škoda Auto
  • nespočet univerzitních objektů

Nejenom, že se zkušení akustici pokusí o vylepšení zvukového zážitku, ale navíc zajišťují hladký průběh videopřednášek včetně materiálního a technického zabezpečení. Vy se tedy nebudete muset o nic starat.

Jak vytvořit videokonference?

Videokonference jsou stále oblíbenější formou přednášek napříč všemi obory. Najednou se jich totiž může zúčastnit prakticky neomezený počet posluchačů z celého světa, což je snem každého přednášejícího. Videokonference však musí probíhat zajímavě a také rychle, neboť čas jsou peníze a nikdo nemá náladu poslouchat nudné řeči příliš dlouho. Zkušení technici se tak postarají o technickou stránku věci a vaší jedinou starostí pak bude připravit takovou přednášku, abyste s ní dokázali své obecenstvo zaujmout.

Ať už se budete zajímat o pořádání koncertu nebo videokonference, klíčem k úspěchu je vždy dobře zvládnutá akustika. Proto ji nepodceňujte a přizvěte si na pomoc odborníky z oblasti zvukové techniky.