Obchod, který nemá poraženého aneb koupě zavedené firmy

Zavedená firma je lukrativní investicí pro řadu podnikatelů. Může vám přinést stabilní peněžní tok, ale také zvýšenou prestiž.

 

Není to tak dlouho, co bylo na trhu investičních příležitostí jako šafránu. Nyní je ale všechno jinak. Investovat můžete do forexu, kryptoměn, P2P půjček, dluhopisů, komodit a spousty dalších věcí. Pokud tedy máte volné peníze, možností, jak je zhodnotit, je nepřeberné množství. Máte-li jich opravdu hodně, pak existuje ideální řešení – koupě zavedené firmy.

Obchod, kde není poraženého

Prodej zavedené firmy se v českých luzích a hájích stále považuje téměř za smrtelný hřích. Stejně jako prodej firmy v jejím růstu nabízí jednu z nejlepších možností, jak zhodnotit vaše peníze. A to jak na straně prodávajícího, tak na straně kupujícího.

Angličtina má pro tento stav krásný výraz – jedná se o „win-win“ situaci. Tedy o obchod, ze kterého nikdo nevyjde jako poražený. Prodej zavedené firmy vydělá jejímu původnímu vlastníkovy pořádný ranec peněz. Její nový vlastník zase získá stabilní peněžní tok, který se může díky jeho schopnostem a rozhodnutím ještě rozšířit.

Kde koupit zavedenou firmu?

Získat možnost koupě zavedené společnosti je poměrně obtížné. Přijít na to, jak koupit firmu, která už má za sebou léta úspěchů na trhu, tedy může být trochu oříšek. Pokud ale máte dost peněz, určitě najdete někoho, kdo vám se získáním zavedené firmy pomůže. A jak později zjistíte, půjde o skvělou investici. Koupě firmy s dlouhou historií totiž přináší řadu výhod. Patří mezi ně:

  • Nízké riziko – koupit firmu, která má stabilní peněžní tok a dobré jméno na trhu, je skvělý obchod.
  • Stabilní přísun peněz – dlouholetí zákazníci zajišťují bezproblémový chod firmy a vítané příjmy pro investora.
  • Zavedená firma snadněji získá finance (úvěr) pro další rozvoj.