Automobilový, gumárenský, masný nebo dřevoobráběcí průmysl, se stejně jako jiné výrobní či zpracovatelské provozy neobejdou bez dobře fungujících jednoúčelových strojů. Pod tento pojem řadíme nejrůznější obráběcí a další konvenční stroje. Jednoúčelové stroje ovšem stejně jako jiné mechanismy podléhají časem opotřebení a přestávají odpovídat současným nárokům. Odvézt je do kovošrotu je až tou poslední variantou, jelikož existuje způsob, jak z nich učinit opět spolehlivý stroj, který má potřebné moderní parametry.

Kdo provádí opravy a modernizaci?

Spolehlivým partnerem pro všechny průmyslové, zemědělské, či dřevozpracovatelské provozy je společnost KONEL Zlín. Provádí opravy včetně generálních, repase a modernizace všech možných jednoúčelových strojů. Vedle oprav a modernizací také vyrábí speciální komponenty pro automobilový, gumárenský, masný nebo dřevoobráběcí průmysl. Také se podílí na spolupráci pro vědu a techniku tím, že vyrábí některé součásti používané v odvětví sypkých hmot a kapalin.

Opravy opotřebených strojů

Často bývá příčinou odstavení jednoúčelových obráběcích strojů z provozu zastaralý, nespolehlivý či přímo nefunkční řídící systém. Zkušení mechanici tento problém snadno a rychle odhalí a vyřeší jej výměnou řídícího systému za nový. Výsledkem je znovuobnovená funkčnost stroje, který může být opět vrácen do provozu. Díky odborné práci mechaniků firmy KONEL odpovídá opravený stroj současným moderním nárokům. V rámci opravy jsou ze stroje odstraněny také variátory a převody, které jsou nahrazeny pevným převodem a frekvenčním měničem.

Výroba speciálních jednoúčelových strojů

K dalším činnostem firmy KONEL patří navrhování a výroby různých speciálních strojů a zařízení podle požadavku a návrhu zákazníka. Pro toho je tato vzájemná spolupráce výhodná, protože se může aktivně podílet na konečném řešení, které bude vyhovovat jeho specifickým potřebám.

Dřevoobráběcí stroje a pily

Vedle oprav a modernizací konvenčních jednoúčelových strojů, firma KONEL opravuje a servizuje také dřevoobráběcí stroje. Součástí této činnosti je m.j. také měření a regulace pořezové rychlosti linek, regulace nakulování klád, řízení chodu dopravníků a jejich pravidelný servis.