Proč by někdo používal čárové kódy na eshopu? Na první pohled nelogická otázka s velice zajímavou odpovědí. A v tomto článku ji pro vás máme.

EAN kódy nejsou pouze záležitostí kamenných obchodů. Jedná se také o způsob, kterým si mohou internetové obchody navýšit potenciální dosah. Jakou roli v tom vlastně hrají čárové kódy?

Je EAN kód potřeba?

Začít eshop může opravdu každý. Není k tomu potřeba v podstatě nic, tedy kromě času a alespoň drobné investice. Jestliže ale chcete, aby se vaše podnikání rozrostlo, budete muset investovat do čárových kódu. Možná vám to teď nedává smysl, ale dejte nám chvíli, abychom vám to vysvětlili.

Hned na začátek je nutné dodat, že se nejedná o řádnou povinnost. Internetové obchody rozhodně nemusí používat čárové kódy. Jde ale skvělý způsob, jak si díky nim můžete zvýšit dosah. Zdarma. Tedy částečně zdarma. Za samotný dosah zpravidla nic platit nebudete, ale za registraci čárového kódu už ano. Jak tedy tento systém vyššího dosahu pro internetové obchody s čárovými kódy funguje?

Jak to funguje

Velice jednoduše. Na internetu se totiž „povaluje“ celá řada katalogů, do kterých jsou zapsány různé eshopy. Ty největší katalogy ale často nepřijímají obchody, které nepracují s čárovými kódy. Jestliže tedy chcete, aby se váš obchod dostal do kýžených katalogů, budete si muset čárový kód obstarat. V opačném případě zbytečně přijdete o dosah, díky němuž byste mohli vygenerovat větší příjmy a zisky.

Jak ale EAN kódy získat? Nejjednodušší způsob je využít služby na webu Barcodes.cz. Tady si budete moct vygenerovat neomezené množství čárových kódů za nízké ceny. Přikoupit si pak můžete i další doplňkové služby – například tisk těchto čárových kódů na samolepící etikety. Jedna webová stránka tedy nabízí několik služeb najednou, které by se vašemu eshopu rozhodně mohly hodit. Tak se nezapomeňte mrknout a zjistit, za kolik může získat vyšší dosah a zisky i váš eshop.