Proč se vyplatí investovat do webových aplikací na míru?

Ačkoliv si toho nemusíme všímat, tak jako klienti využíváme víceméně každý den nějaký typ aplikace na míru, která funguje v online prostředí. Typickým příkladem mohou být například internetová bankovnictví, vládní či veřejné portály a spousta dalších podobných webových stran.

Pokud jste společnost, tak rozhodně potřebujete kvalitní online prezentaci, nebo dokonce administraci a funkce pro vaše klienty. Ne vždy je ale žádoucí a vhodné dát přednost kupovanému řešení před řešením na míru. Proč by se vám to rozhodně mělo vyplatit? To zjistíte na následujících řádcích.

Prvotřídní bezpečnost na prvním místě

Hlavní výhodou je, že pokud opravdu odvede vývojářský tým dobrou práci, máte extrémně bezpečný systém. Naprostá většina robotů a virů, které napadají webové stránky, totiž využívají systémových slabin. Jsou proto navrhovány na takové systémy, které využívá masa lidí. Příkladem mohou být free CMS jako je WordPress. Oproti tomu kvalitní webové aplikace na míru mají vysokou individuálnost kódu, díky čemuž je na ně drtivá většina škodlivých kódů zcela neefektivní. Navíc se zde otevírá možnost aplikovat business bezpečnostní certifikáty.

Uživatelské prostředí přesně podle vašich představ

Další výhodou je, že vám mohou webové aplikace na zakázku umožnit dodržet firemní vizuál. U volně dostupných řešení je totiž dost často problém dostat vzhled vašeho webu do přesně takových podob, jako si přejete. Naopak v případě, kdy je vývoj řízený podle vašeho přání, je vizuál do posledního detailu podle vašeho přání součástí zakázky. Uživatelské prostředí tak může splňovat veškerý reprezentativní účel pro vaši firmu, zároveň ale můžete i řídit, jak moc komfortně se budou na webu cítit vaši klienti.

Rychlý web se specifickými funkcionalitami

Všeobecně používané systémy mají tu nevýhodu, že se snaží vyhovět maximálnímu počtu klientů. Kvůli tomu také obsahují celou řadu nevyužitých funkcí. Jsou „těžké“ a velice pomalé. Oproti tomu vývoj webových aplikací na míru počítá jenom s tím, co budete využívat. Kód, který je tak optimalizovaný a značně odlehčený, dokáže plnit svoji funkci spolehlivěji a rychleji zároveň.