Když začínáte s podnikáním, může se zdát logo až jako druhořadá věc. Někteří začínající podnikatelé a živnostníci si dokonce řeknou, že logo vlastně vůbec nepotřebují. Mít logo je nedílnou součástí toho, aby byla vaše značka úspěšná – a to díky vysoce kvalitním produktům a pozitivním doporučením.

Proč je tedy logo důležité? Protože přitahuje pozornost, dělá silný první dojem, je základem identity vaší značky, je zapamatovatelný, odděluje vás od konkurence, podporuje loajalitu ke značce a je očekáváno vašimi potencionálními zákazníky a klienty.

Logo přitahuje pozornost

Logo nemusí být vůbec nijak nápadné nebo křiklavé, aby přitáhlo pozornost. Uvědomte si, že loga společností jako jsou Nike nebo Mcdonald jsou jednoduchá, a přesto nadčasová. Beze změny fungují desítky let. Spotřebitel nebude zkoumat, co se na logu zobrazuje déle než 2 vteřiny. Tolik času věnují i tomu, za stojí vaše služba nebo produkt za zvážení.

Své o tom ví profesionální grafici z dynamické společnosti WOLFWAY s.r.o., kteří se tvorbě log již nějaký ten pátek věnují. Jejich práce nespočívá jen v grafické části, ale také v poznání společnosti, co chce spotřebitelům sdělit, jak se prezentovat apod.; k tomu samozřejmě také patří poznání konkurence organizace. Profesionální tvorba loga vyžaduje více, než jen „nakreslit fajfku“.

Má neuvěřitelný vliv na první dojem

Na vytvoření prvního dojmu u spotřebitele máte jen jednu možnost. Další šanci nedostanete.

Logo je prvním představením společnosti spotřebitelům. Pokud je profesionálně navrženo, může vzbudit zájem veřejnosti a vyzvat ji, aby se o společnosti dozvěděla více.

Mrkněte na wolfway.cz, zjistěte více informací o tvorbě loga a využijte služeb profesionálů. Nadčasové logo zůstane v paměti spotřebitelů, kteří se k vám budou rádi vracet.