Podnikáte a v podstatě pravidelně vás trápí to, kolik peněz zaplatíte státu, nebo jak velkou administrativu máte? Potom je možná nejvyšší čas popřemýšlet nad využíváním offshore společnosti. Tedy čas na to, že svou firmu přesunete do takzvaného daňového ráje. Možností existuje celá řada a mezi populární patří:

  • Seychelská republika
  • Belize
  • Spojené arabské emiráty

Pokud nevíte, kterou zemi zvolit, podívejte se na několik věcí, které je dobré při výběru určitě zohlednit.

Daňové zatížení

Jelikož to jsou právě daně, kvůli kterým se rozhodujete odejít, je to právě daňové zatížení, které by vás mělo zajímat skutečně nejvíce. V některých zemích se daně neplatí vůbec, v jiných se jedná třeba jenom o menší roční paušální částky. Dané výše a požadavky doporučujeme při výběru určitě prostudovat jako první.

Cena spojená se založením

Zakládat takovou firmu svépomocí by bylo celkem komplikované. Proto je dobré využít profesionálů, které založení offshore společnosti provedou za vás. A to s jistotou rychlosti a jednoduchosti. Ceny se mohu napříč různými zeměmi lišit. Jak ale ukazuje web ioffshore.cz, který se zakládáním firem na klíč přímo zabývá, rozhodně se není třeba obávat vysokých částek.

Anonymita vlastnictví

Pokud na ní nijak nelpíte a nepožadujete ji, tak můžete tento bod přeskočit. Pokud vás zajímá, nebo vás v budoucnu zajímat bude, je určitě vhodné zvolit takovou zemi, kde bude anonymita vysoká. Hodí se to hlavně ve chvíli, kdy chcete nejenom tajit, ale kdy chcete třeba také ochránit svůj majetek. Zvláště, pokud je celkem velký a vy máte různé obavy.

Image

Někteří mohou na klasické daňové ráje pohlížet s určitou skepsí. I na to myslete při výběru té pravé země. V tomto kontextu mohou v úvahu přicházet třeba Spojené státy americké a Delawere, stejně jako se může přicházet v úvahu stát poměrně blízký, kterým je Velká Británie. I to jsou země, kde jsou daně celkem výhodné, a kde zároveň zajistíte to, že si vaše firma zachová určitou prestiž.