Jaro, podzim – pro mnoho z nás jsou tato roční období oblíbená, další část z nás se jich děsí, jelikož v tuto dobu nastává povinnost přezutí pneumatik. Většinou stačí pouze zajet do pneuservisu, přivézt si pneumatiky, dát si kafíčko a za chvíli máte auto hotovo. Jenže! Co dělat, když už má dezén vašich pneumatik nepřípustnou hloubku? Je prostě třeba zakoupit nové. Ale jak na to?

Nové či ojeté?

Je třeba zvážit, jaké máte finanční možnosti. Lidé často dávají přednost koupi ojetých pneumatik, nicméně musíte si uvědomit, že takové pneumatiky už mají „něco za sebou“ a nikdy nevíte, jak se budou na vozovce chovat. Pokud máte tu možnost, je vždy lepší investovat do zcela nových, na které se můžete spolehnout.

Jaký vybrat jejich rozměr?

Na tuhle otázku existuje jednoduchá odpověď. Schválené rozměry pneumatik najdete uvedeny ve velkém technickém průkazu. Vždy je také dobré vědět, že vaše auto splňuje přesnou homologaci pro silniční provoz pouze se schváleným typem kol a pneumatik.

Co sportovní nízkoprofilové pneumatiky?

Tento typ pneumatik dopřává majiteli auta větší komfort, vyznačují se také nízkou spotřebou a prakticky žádnou hlučností. Pneumatika tady totiž zastává prakticky funkci nárazníku. Čím je deformační zóna větší, tím méně je přenášeno rázů na podvozek a karoserii a tím pádem auto tolik „nedrncá“. Obecně platí, že auto s nízkoprofilovými pneumatikami má lepší jízdní vlastnosti a rychlejší reakce na pokyn volantem.

Proč alu kola?

Proč si vybrat alu kola? Tenhle typ dodá vašemu auto nádech sportovnosti, exkluzivity a elegance dohromady. Stačí si vybrat elektrony dle vašich preferencí a za vaším automobilem se otočí nejeden dámský pohled. A navíc – nemusíte se bát, že byste dráždili policisty. Raději si nechte při jejich výběru poradit zkušeným automechanikem. Díky správnému výběru totiž můžete zvýšit nejenom výkon auta, ale také jeho jízdní vlastnosti. S těmito koly se budete na silnici cítit jako dokonalí profesionálové.

Myslete hlavně na své bezpečí a nebojte se investovat do kvalitních pneumatik.