I když lidé tvrdí, že by si půjčku nikdy nevzali, mohou se ocitnout v situaci, kdy půjčky budou jediným možným řešením. Lidé si nepůjčují jenom ve chvíli, kdy se jim pokazí elektrospotřebič v domácnosti nebo kdy potřebují zaplatit zálohu na dovolenou. Půjčují si i kvůli životním okamžikům, které se jim stanou. Kvůli jakým životním událostem jsou si lidé ochotni půjčit?

Svatba

Prvním důvodem je svatba. Svatba jako taková je událost, ke které dochází (většinou) jenom jednou v životě. Pravdou je, že na svatbu si sice lidé šetří, ale někdy se stane, že nenašetří dostatečné množství financí. A tak si požádají třeba o Razdva půjčku, která je rychlou půjčkou online, jež jim poskytne zbylých několik tisíc k tomu, aby se prožil velký den v plné parádě a aby byl velký den podle představ.

Pohřeb, trachta

Sice si lidé mají dávat peníze stranou neustále, mají si takzvaně tvořit finanční rezervu, ovšem ne vždycky je finanční rezerva k dispozici. Většinou to zákon schválnosti udělá tak, že se musí v jeden okamžik zaplatit vícero věcí. K takovým nečekaným životním událostem patří například pohřeb a s ním související trachta. Aby bylo poslední rozloučení se zesnulým takové, jaké si zasloužil, je třeba mít určitou finanční hotovost. I v tomto případě budou spásou nebankovní půjčky.

Vysoká škola

Když jde člověk na vysokou, neuvědomuje si, jak velký to bude zápřah po stránce financí. Vysoká škola jako taková je opravdu nákladná, musí se hradit ubytování, také (v případě soukromých vysokých škol) i školní rok jako takový. Ne každý student či jeho rodina má naspořeno dostatek peněz na to, aby celé tři či více let na vysoké škole hradila. Pomocníkem mohou být i v tomto případě půjčky.

Půjčili jste si také ve zmíněných životních situacích nebo jste po půjčkách sáhli ještě v jiných chvílích ve vašem životě?