Znáte cenu svojí nemovitosti? Většina lidí nemá ponětí, jakou má jejich nemovitost hodnotu, cena nemovitosti je velmi obecným pojmem, který je potřeba konkretizovat. Cena se stanovuje odhadem, je však zapotřebí odborný odhad. Odhad se liší podle toho, jestli se rozvádíte, potřebujete zjistit odhad nemovitosti pro banku nebo pro účely prodeje. Když se nemovitost prodává, vždy je vhodné se obrátit na realitní experty. Pokud byste to neudělali, mohli byste se ošidit o nemalé peníze, rovněž byste mohli nemovitost prodávat neúspěšně, pokud by byla cena příliš vysoká. Na odhad ceny nemovitosti má vliv velké množství faktorů, které odhadci berou v potaz.

Odhad nemovitosti zdarma

Nedělá se jen odhad ceny bytu nebo odhad ceny domu. V mnoha případech se prodává pozemek, pak se provádí odhad ceny pozemku. Dokonce i u stanovování výše nájemného se vyplatí odhad, protože se tržní cena nájemného stále mění. Věděli jste, že si můžete nechat udělat odhad i zdarma? Nabízí ho realitní společnost Maxima, která ho dělá všem zájemcům gratis a bez jakýchkoliv závazků. Pokud je vaším cílem zjistit cenu nemovitosti, na stránkách společnosti Maxima.cz si můžete zajistit odhad nemovitosti online.

Pro odhad stačí vyplnit jednoduchý formulář, zabere vám to jen zhruba 3 minuty. Po vyplnění a odeslání se realitní specialisté pustí do práce. Odhad je velmi přesný, nebudou se mu věnovat amatéři, nýbrž experti s více než 20 lety zkušeností v odhadování ceny nemovitostí. Jelikož mají přístup k prodejním cenám nemovitostí zapsaných v katastru, a využívají cenové mapy, kde jsou zaznamenány ceny nemovitostí v různých lokalitách, jde o přesné výsledky. Ty jsou následně srovnány s databázemi úspěšných realitních kanceláří. Vyplatí se investovat tento krátký čas k vyplnění formuláře. K odhadu často není potřeba prohlídka, ta je vyžadována většinou tehdy, když se nemovitost nachází na venkově. Využijte experty k tomu, aby vám usnadnili práci a získejte zdarma odhad ceny i pro svou nemovitost.