4 skvělé způsoby, jak si zjednodušit podnikání

Možná, že i váš typický den v kanceláři vypadá nějak takto: začnete brzy ráno a než se nadějete, odbíjí poledne. Neustále se zdržujete maličkostmi a k důležitým úkolům se dostáváte až po třetím kafi, kdy vám mozek pracuje na půl plynu. Tušíte, že takhle to dál nejde – musíte zavést pravidla, díky kterým podnikání zefektivníte. Nebojte se, některá jsou velmi jednoduchá.

1. Méně pracovních porad

Pravidelné porady s kolegy jsou bezesporu důležité – ale nemusí probíhat každý den. A pravděpodobně ani každý týden. Spoustu času vám ušetří praktický software pro řízení projektů. Umožňuje snadné sdílení informací, které si zaměstnanci (na rozdíl od toho, co se řeší na poradě) zapamatují.

2. Delegování HR

Výběr nových zaměstnanců a péče o stávající personál je alfou a omegou fungující firmy. Položte si však otázku, zda máte skutečně tolik času, abyste mohli oblasti lidských zdrojů (human resources) věnovat většinu pracovní doby. Najměte si na HR odborníka a věnujte se rozvoji podniku.

3. Péče o stávající zákazníky

Velké společnosti si mohou dovolit plýtvat zdroji i na méně efektivní marketingové kampaně. Menší firmu může tento způsob hospodaření pohřbít. Začněte si proto vážit stávajících zákazníků a dělejte pro ně vše, co jim uvidíte na očích. Budování oboustranně výhodného vztahu je mnohem levnější než jednorázový obchod. Nepřekonatelným pomocníkem je CRM systém – umožní vám analyzovat data a rozklíčovat, po čem vaše klientela prahne.

4. Automatizace a optimalizace procesů

Nejlepší cestou k celkovému zjednodušení podnikání jsou automatizace a optimalizace rutinních procesů, které podstupujete každý den znovu a znovu. Aplikace typu ERP či CRM nabité skvělými funkcemi šetří váš čas a zároveň umožňují nastavení postupů, které se vám v minulosti osvědčily.