5 důvodů, proč říct dovolené v Chorvatsku ano

S plánováním letní dovolené je lepší začít dříve. Nejenže využijete výhodnějších nabídek, ale budete mít také širší možnosti při výběru místa. Popřemýšlejte letošní rok nad dovolenou v Chorvatsku. Prozradíme vám, proč stojí za to.

Klid a pohoda

V Chorvatsku i v době turistické sezony najdete mnoho opuštěných a krásných míst. I když čeští turisté Chorvatsko již objevili, řada turistů z jiných zemí prozatím ne. I díky rozmanitému zvrásnění skalního pobřeží tu často najdete opuštěné pláže, které nabízí klid a odpočinek. Skvělou volbou jsou také chorvatské ostrovy, které vás překvapí především krásnou přírodou.

Krásné pláže

Co si budeme namlouvat, Chorvatsko a jeho pláže a moře jsou prostě nádherné. V Chorvatsku naleznete mnohá místa, která barvou moře či plážemi s kamínky či jemným pískem připomínají pláže v mnohem vzdálenějších destinacích. Jistě vás také potěší poměrně stabilní počasí v chorvatsku.

Příznivá cena

To vše vám Chorvatsko nabízí za nesmírně příznivé ceny. Vždyť dovolená v Chorvatsku je téměř za hubičku. Ubytování v Chorvatsku vyjde velmi levně a dostanete se do této země za pár hodin autem. Popřemýšlejte i nad možností ubytování v apartmánech. Apartmány chorvatsko vám nabízí naprostou volnost a dostatek prostoru. Nejste tak časově nijak omezováni a můžete si vyjet na výlet, kdy se vám jen bude chtít.

Skvělé jídlo

Chorvatsko stojí za to navštívit i z dalšího důvodu, a tím je skvělé jídlo, ale také kvalitní vína a pálenky. Nejenže si zde těchto dobrot náležitě užijete, ale kvalitu si můžete přivést i zpět do Čech. Dopřejte si čerstvé plody moře, ryby a kvalitní víno.

Usměvaví lidé

Zapomenout nesmíme ani na chorvatskou pohostinnost a dobrou náladu. Jen málokdy se vám stane, že by se na vás v Chorvatsku někdo neusmál a neměl dobrou náladu. Moře a sluníčko prostě umí své.