Druhy úklidové techniky

Úklidová technika nejsou jen vysavače či další pomůcky, které ulehčují provádění úklidu v domácnostech, kancelářích a jiných prostorách. Úklid se provádí i venku, kde je potřeba poněkud větší venkovní úklidová technika. Ideální venkovní techniku představují malá, lehká a universální vozidla, pro které se obecně vžil název multikáry. Toto pojmenování bylo odvozeno od dvou cizích slov, která byla spojena v jedno. Prvním je „multi“, znamenající mnohonásobně (ý) a druhým slovem je „car“, což v překladu do češtiny znamená vozidlo.

Kde multikáry vznikly?

Výrobou multikár se zabývá německá firma Multicar, kde tato malá užitková vozidla poprvé spatřila světlo světa. Sídlo výrobce je v malém městě Waltershausen ve středním Německu. Firma Multicar je již více než dvacet let součástí společnosti Hako Werke GmbH. Multikáry se uplatňují i v České republice, kam je dováží jejich výhradní dovozce – společnost Unikont Group.

Využití multikár

V Německu se multikáry postupně staly nepostradatelnou součástí komunálního hospodářství měst a obcí, ale své uplatnění našly i na stavbách, ve výrobních provozech, v zahradnictví a v řadě dalších oblastí. Nejinak je tomu dnes i u nás. Největší předností multikár je jejich celoroční využití díky nejrůznějším nástavbám, kterých je dnes již více než stovka. Města a obce využívají multikáry k úklidu komunikací, svozu drobného odpadu, k údržbě městské zeleně, v zimě pak k odklízení sněhu a posypu chodníků.

Vnitřní úklidová technika

Na velké podlahové plochy výrobních hal, obchodních center, nemocničních či školních chodeb a dalších objektů již nestačí běžné úklidové prostředky. Špičkou pro úklid těchto velkých podlahových ploch představuje Scrubmaster, což je velice praktický, kompaktní a lehký mycí stroj určený k mytí podlah. Vnitřní úklidová technika v podobě Scrubmasteru se vyznačuje lehkým ovládáním a nízká váha spolu se skládací ovládací rukojetí usnadňuje uskladnění i transport stroje. Důkladnost mytí podlah včetně okrajů a různých záhybů umožňuje vystupující hlava. Scrubmaster má zabudovanou nabíječku, takže jej lze dobíjet z běžné elektrické zásuvky.