Už nechcete mít nad sebou otravného šéfa a rozhodli jste se postavit na vlastní nohy? Jste si jistí, že váš produkt nebo služba na trhu uspěje vy jste se rozhodli založit společnost. České zákony umožňují založit hned čtyři druhy společností, ovšem mezi nejčastější patří společnost s ručením omezeným, známé pod zkratkou s.r.o., kterou může založit fyzická i právnická osoba.

Podmínky k založení s.r.o.

První podmínkou k založení s.r.o. je základní kapitál, který je minimálně 1 Kč. Ovšem doporučuje se složit vyšší částku, alespoň 3000 – 30 000 Kč. Zohledněte potřeby pro vaše podnikání a další priority.

Každá společnost musí mít své sídlo. Pokud se rozhodnete podnikat v objektu, který není ve vašem vlastnictví, potřebujte písemný souhlas majitele, který bude úředně ověřený. Pokud má vaše budoucí „sídlo společnosti“ více majitelů, potřebujete podpisy od všech. Výpis z katastru nemovitostí si vyběhávat nemusíte. Živnostenský úřad si ho vyžádá sám.

U začínajících společností bývá zpravidla vlastník, současně také jednatelem. Podmínkou k založení společnosti je, že jednatel musí mít čistý trestní rejstřík. Společník s.r.o. bezúhonný být nemusí.

Vymyslet název, který upoutá, ale současně nesmí být klamavý a musí obsahovat dovětek s.r.o. Dovětek nemusí být ve zkratce a můžete používat celý název. Název společnosti by měl být nezaměnitelný s jinými názvy.

Nástává boj s byrokracií

Pokud máte vše výše uvedené zařízené, nastane nejhorší část zakládání vaší vysněné společnosti a tou je obíhání příslušných úřadů. Pokud se vám do toho nechce můžete si na založení vaší firmy najmout společnost na https://www.zalozeni.cz/, kde obsatarají vše za vás. Počínaje notářskými podpisy, zapsání ostatních společníků, výpisy, až po samotný zápis na živnostenském úřadě.