Potřebujete peníze, hledáte nebankovní společnost, která vám je dá. Ovšem velmi brzy narazíte na problém – na trhu je momentálně více než 50 velikých nebankovních poskytovatelů. A co více, každý z nich má i několik rozdílných produktů. A některé se dokonce mohou i překrývat. Pro příklad není nutno chodit daleko. Samotný Home Credit nabízí dva hlavní produkty půjčku 10 000 Kč až 250 000 Kč a půjčku 30 000 Kč až 600 000 Kč. Situace tedy není komplikovaná jen faktem, jestli si vzít peníze od Cofidis nebo od Home Credit. Ale dokonce i faktem, který produkt si od nich vybrat. Jak se v tom vyznat a jak vybrat vhodnou volbu? Podívejme se společně za asistence nebankovního webu nebankovky.cz, který poskytuje rady a informace z tohoto sektoru.

Procházení nabídek způsobí jen zmatky

Jak bylo zvykem po mnoho let, tak jsme mohli procházet konkrétní poskytovatele a dávat si jejich nabídky vedle sebe. Porovnávat, srovnávat, filtrovat… . Trvalo to spoustu času. Zejména pokud se podíváme na množství parametrů, které u každého poskytovatele musíme osobně dohledat:

  • kontrola v registrech (zejména pak Solus)
  • žadatel musí mít zaměstnání?
  • a musí i doložit výši příjmu?
  • jak vysokou půjčku poskytovatel nabízí
  • jaké jsou způsoby vyplacení
  • jak dlouho trvá vyřízení i samotné vyplacení
  • jaká je úroková sazba, RPSN
  • kolik celkem přeplatím
  • jaké jsou poplatky (za vyřízení, poskytnutí)

Pokud všechny tyto informace neznáme, tak si nemůžeme efektivně vyhledat nejvýhodnější a nejvhodnější řešení. Jak tedy postupovat – Najít internetové stránky každé nebankovní firmy a vyhledat zde tyto údaje? Samozřejmě je to správný postup, ale co kdyby to někdo udělal za nás a my jsme pouze viděli vyfiltrované informace? Naštěstí se na internetu nacházejí takové služby. A co více, jsou i zcela zdarma.

Využijte srovnání na internetu zdarma

Obyčejně tyto služby dohledáme jako srovnávače nebo porovnávače – porovnání půjček z nebankovního sektoru je jednou z nich. Takováto služba již udělala všechnu tvrdou a časově náročnou práci za nás. Vyhledala všechny poskytovatele, našla jejich podmínky a nyní prezentuje výsledky na jenom místě. A aby to bylo jednodušší, tak i nabízí nástroje k vyhledávání. Z výsledků můžete odstranit ty, kteří nenabízejí dostatečně vysoké sumy. Nebo ty, kteří mají vysoký úrok. Každý žadatel o půjčku dává přednost jinému parametru. Pro jednoho může být nejdůležitějším parametrem RPSN a úrok % p.a. Pro jiného bude hlavní roli hrát doba vyplacení – vyžaduje-li například peníze ještě dnes. Nebo i způsob vyplacení – na účet, složenkou nebo i v hotovosti. Případně i fakt, jestli vadí zápis v registru nebo exekuce.

Po zadání důležitých údajů zůstanou na obrazovce jen výsledky, které nám vyhovují. Včetně zobrazených úrokových sazeb a podmínek. Vše srovnáno a výsledky jsou přímo zde. Včetně odkazů (i telefonních čísel) na dané poskytovatele. A v dnešní době je schválení, vyřízení a dokonce i vyplacení otázkou jen několika minut.

Co tedy dělat, pokud chcete půjčku, ale nevíte od koho? Navštivte jeden z mnoha srovnávačů – například výše uvedený od nebankovky.cz. Filtrujte nabídku zejména dle částky a zaměstnání (resp. příjmu) – tyto dva údaje jsou stěžejní. Dále doporučujeme výsledky řadit dle rychlosti vyplacení a sekundárně dle úrokové sazby. Doba vyplacení by v dnešní době neměla překročit 30 minut. Jakmile získáte nejvýhodnější výsledek, rovnou žádejte. Odeslání žádost není nikdy závazné. Lze tak požádat najednou u více nabídek a počkat, která se ozve nejdříve a která například i nabídne na poslední chvíli nejlepší podmínky.