Prodej vozu nemusí být nic složitého. Pokud víte, jak na to, základem je auto nejprve připravit a následně vložit inzerát na autobazar online. Nejlépe na ten, který je na adrese Prodejauto.eu. Co konkrétně by měl takový inzerát obsahovat, aby v něm nic nechybělo a zároveň zaujal?

Klíčový popis auta

Nejprve je třeba jasně identifikovat vaše prodávané auto. Už jenom z toho důvodu, že když je využíván prodej aut na internetu, může si kupující přesně vyhledat typy vozů, které hledá. A v tom mu pomohou přesně udané parametry. Sem se rozhodně řadí:

  • Značka a typ auta
  • Motorizace a výkon
  • Počet najetých kilometrů

Cena vozu

V inzerátu je vhodné mít i cenu, za kterou chcete auto prodat. Pomůže to kupujícímu v rozhodování. Je prokázáno, že inzeráty, u kterých je cena dohodou, zájemci přecházejí, jelikož buď sami nevědí, kolik si za auto říci, nebo se nechtějí o ceně složitě dohadovat. Nastavení odpovídající ceny je také jedna z věcí, kterou doporučujeme.

Fotografie

Ty mnohdy zaujmou více, než popis. Proto je nepodceňujte. Mělo by jich být vždy několik. Základem je vyfocení vozu z několika úhlů. Potom se přesuňte dovnitř a nafoťte interiér. Vše je dobré doplnit také fotografiemi motorového a zavazadlového prostoru. Pokud přesně nevíte, jak na to, není nic jednoduššího, než se inspirovat u ostatních inzerátů, které na online bazarech najdete.

Popis nejdůležitějších věcí

Zapomeňte na klišé o tom, že auto bylo garážované a po důchodci. Uvádějte reálná fakta. Hlavně o spolehlivosti vozu, o případných jeho předchozích opravách, nebo o tom, zda a jak byl nabouraný. Připojte také informace o případných závadách, které má. Kupující je zjistí hned z inzerátu a oba dva si ušetříte čas, který by byl spojený se zbytečnou osobní prohlídkou. Pokud se o problémech dozví už z inzerátu, a přesto bude mít zájem, je velká pravděpodobnost, že si plácnete.