Nedávný průzkum se zajímal o to, jak Češi přistupují k franchisingu čili k franšízovému podnikání. Ještě donedávna se jednalo o jedno velké tabu, kterému se Češi stranili, nyní je to paradoxně velmi atraktivní způsob, jak se dostat do světa byznysu. Podle všeho hodnotí franchising Češi jako velkou podnikatelskou příležitost, mnozí tomu přezdívají “nástup do už rozjetého vlaku”. Jelikož je franchising v Česku stále oblíbenější, nabízí se otázka, o jaké oblasti s franšízovými sítěmi je dnes největší zájem.

Vybudovat si vlastní byznys vlastní značky už pro lidi není tak atraktivní jako otevřít si franšízovou pobočku už dobře známé a zajeté značky. Franchising je pro lidi zkrátka symbolem menšího rizika, není tu tak velká pravděpodobnost, že se ztroskotá a prohraje. Právě naopak – je zde velká pravděpodobnost výhry a brzkého zisku, rychlého navrácení investice.

Pojďme si však zodpovědět výše položenou otázku, a sice jaký obor s franšízovými sítěmi je dnes nejatraktivnější, o který obor je dnes největší zájem.

Zájem roste o franšízy v oblasti gastronomie

Lidé si moc dobře uvědomují, že gastronomické franšízy tu byly, jsou a budou. Zejména o fastfoodové řetězce bude stále zájem, i když atraktivita stoupá i franšízám se zdravým stravováním. Pokud si člověk otevře pobočku pod značkou KFC nebo McDonald`s, rozhodně neprohloupí. Stejně tak neprohloupí, když zvolí franšízovou pobočku zdravějších pokrmů nebo potravin, jako je Delmart, UGOva čerstvá šťáva nebo třeba franšíza Sklizeno.

Lidé mají zájem i o franšízy v poradenství

Radit lidem v oblasti financí nebo pojištění, to je taky velké lákadlo. Stále více Čechů se zaměřuje na franšízy, které se dotýkají oboru poradenství. Mezi franšízami bychom našli také franšízu Extéria Market, která poskytuje poradenství v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Franšíza neustále roste, už nepůsobí jen na území České republice, ale také na Slovensku.