Cítíte se v poslední době naprosto bez energie a při každé myšlence na vaši práci se vám vybavuje vše, jen ne příjemné pocity? Asi bude na čase s tím něco udělat. Jak poznat, že prožíváte syndrom vyhoření?

V práci, která vás baví, se vám to nestane

Zaměstnání, které vám přináší radost, z vás rozhodně duši nevysává. Mnoho zaměstnanců se například pustilo svého zaměstnání a dalo se na franchising. Tato bezpečná forma podnikání vám nabízí spolehlivé zázemí fungující společnosti, která vám pomůže nejen v začátcích. Franšíza je oboustranně výhodná. Zatímco vy platíte svému franšízorovi pravidelné poplatky, on vám poskytuje veškeré své znalosti a podnikatelské zázemí. Podaří se vám najít se ve zcela nové etapě svého života.

Syndrom vyhoření

Ve stávajícím zaměstnání se ale můžete cítit různě. Můžete pociťovat nedoceněnost. Můžete si připadat dokonce méněcenní. Uvidíte, že přes všechnu snahu jsou to přátelé šéfa, kteří se dočkají povýšení a vyššího platu. Zjistíte, že všechna vaše snaha vychází naprosto vniveč. Syndrom vyhoření zaklepal na vaše dveře a jen tak je neopustí.

Nejen v práci

Syndrom vyhoření ale pociťujete i mimo budovu vašeho zaměstnání. Z práce odcházíte bez energie, ta vám zoufale chybí i pro zbytek vašeho dne. Najednou jsou chvilky s rodinou, přáteli nebo vaším koníčkem přítěží. Vlastně byste nejraději spali, nebo jen tak seděli na gauči, uzavřeni před světem. Ne nadarmo je v mnoha případech nutná pomoc odborného lékaře. Psychické zdraví je stejně důležité jako to fyzické.

Zdálo se to fajn

Ze začátku to přitom ve vašem zaměstnání mohlo být docela jiné. Mohli jste si zde vyzkoušet, že i v práci můžete být spokojení. Časy se ale změnily a nastala personální obměna, nebo se změnilo celkové fungování vašeho zaměstnavatele. Je na čase odejít a najít si nové místo.

Snažte se co nejrychleji odejít z nevyhovujících podmínek. Jiná cesta není.