BOZP je oblast, která může mít několik různých podob. Do popředí se stále více dostávají různé moderní formy, které toto tvrzení jenom podporují. Jedničkou v této oblasti je určitě firma Visap s.r.o. Ta dokáže nabídnout i řešení v podobě unikátních projektorů. Podívejme se na ni blíže.

Promítat lze různé motivy

Většina lidí zná projektor jenom jako zařízení, pomocí kterého se přenáší obraz na stěnu. V segmentu BOZP se však jedná o zařízení, které dokáže promítat obraz i na zem. Samozřejmostí je možnost zvolit si z řady různých motivů. Díky tomu lze moderní cestou upozornit na místa, která mohou být spojena:

  • Se zákazem vstupu
  • S nebezpečím
  • Se zvýšeným provozem

Kromě samotného upozornění na nebezpečí mohou mít díky jakémukoliv motivu funkci i mnohem běžnější. Pomocí nich lze jednoduše ukazovat správný směr, kterým je třeba v konkrétním závodě a na daném místě jít.

Rozsvítit se mohou i automaticky

Pomoci v oblasti bezpečnosti práce mohou i tím, že upozorní na případné riziko tím, že se automaticky sepnou. Pokud se zaměstnanec dostane do zakázané zóny, detekuje ho pohybové čidlo a objeví se podlahová LED projekce. Tím je informován o jeho chybě. Kromě klasického rozsvícení existují i možnosti spojené třeba s pulzováním světla, což má za cíl ještě intenzivněji upozornit konkrétního pracovníka na to, že v daném místě nemá co dělat.

Kompaktní zařízení umístitelné doslova kdekoliv

Kladem je i fakt, že takový projektor není nijak velkým zařízením. Zaujmou jeho kompaktní rozměry, stejně jako jeho nízká hmotnost. Představit si ho lze třeba i jako běžnou baterku. Místo proudu světla je však na podlahu promítán konkrétní zvolený motiv. Díky danému provedení není problém s instalacemi na řadu stávajících konstrukcí, kam se jednoduše umístí a nastaví právě na směr, kde je třeba daný motiv primárně zobrazovat.