Byznys je spojený s mnoha důležitými věcmi, kam se řadí i pořádání různých konferencí a meetingů. U velkých firem rozhodně nejde o nic výjimečného. Pokud i vy potřebujete konferenci uspořádat, budou se vám hodit rady, jak vybrat prostory přesně pro vás. Dnes jsou konferenční prostory spojeny většinou s hotely, které nabídnou i potřebné doprovodné služby, jako je možnost ubytování či stravování.

Velikost je základ

Hned na začátku byste měli mít alespoň orientační přehled o tom, kolik lidí bude pozváno a kolik se jich bude účastnit. Podle toho konferenční prostory vybírejte. Jsou takové, které nabídnou kapacitu v počtu několika desítek lidí, stejně jako takové, které si poradí se stovkami osob. Velikost sálu by měla počtu lidí zhruba odpovídat. Jak proto, aby se všichni vešli, tak proto, abyste neplatili za něco, co nevyužijete.

Zajímejte se o vybavení

Konference není jenom o sezení na židlích a o tom, že je poslouchána osoba, která přednáší. Mnohdy je nezbytností mít k dispozici i kvalitní vybavení, které je u některých přednášek nezbytné. Co by mělo patřit mezi naprostý základ?

  • Kvalitní mikrofony a ozvučení
  • Projektor s dobrým rozlišením
  • Klasická nebo smart tabule

Ideální jsou velká města

Vhodné je zamyslet se i nad výběrem vhodné lokality. Různé hotely, kde se dají konference uspořádat, jsou rozesety po celé České republice. My doporučujeme zaměřit se primárně na velká města. Ideální se může jevit pronájem konferenčních prostor v Praze. Důvodů je několik. Hlavním pozitivem je dopravní obslužnost, bez ohledu na to, zda se lidé na konferenci vypraví vozem, hromadnou dopravou, nebo přiletí ze zahraničí letadlem. Praha je dobrou volbou i z důvodu, že nabídne mnoho zajímavých možností trávení volného času, pokud se aktuálně nekoná žádný program. U několikadenních konferencí v Praze, rozhodně nuda nehrozí.