K čemu vlastně slouží fotopasti?

Fotopast je moderním kouskem, který dnes využívá spousta lidí. Přemýšlíte o tom, že si pořídíte také takový kousek? Nebo jej chcete dát jako dárek svým blízkým? K čemu jsou vlastně takové fotopasti dobré? Kde všude je můžete používat? Na tyto otázky vám odpoví následující článek, který vám přiblíží, k čemu fotopasti vlastně slouží.

K čemu jsou dobré?

Fotopasti Bunaty byly dlouhou dobu využívány zejména ke sledování zvěře a vůbec přírody obecně. Využívali je myslivci, kteří tak měli rychlý přehled o tom, jaká zvířata se okolo jejich domů i v jejich revíru pohybují. V zimě tak měli skvělý přehled, v kolik chodí jaká zvířata ke krmelci na krmení a mohli jim tak mnohem lépe zajistit krmení a také je během tohoto času nevyrušovat. Také samozřejmě díky nim věděli, kdy se jejich revírem prohání nějaká škodná nebo pytlák, který se chce obohatit na úkor jiných.

V poslední době se však fotopasti stále víc a víc používají pro ochranu a bezpečí. Ano, jejich funkce, která se využívá u myslivosti, může být využita také při sledování okolí vašeho domu. Díky tomu získáte přehled, kdo se pohybuje například u domovních dveří nebo vchází brankou k vašemu domu. A zloději tak nebudou mít žádnou šanci!

Kde je můžete použít?

Jak už jsme výše zmínili, fotopast Bunaty je možno využívat v lese, kde jí stačí umístit ke krmelci nebo ke stromu a zapnout. Nijak zvířatům neublíží, ve skutečnosti si jí ani nevšimnou, protože její vzhled je nenápadný, často bývá vyvedená v zemitých barvách, které splynou jednoduše s přírodou.

Podobný vzhled je skvělý také pro zakomponování fotopasti mezi květiny nebo keře u vašeho domu nebo chaty. Přesně budete vědět, v kolik přišel pošťák, v kolik u vás zvonila sousedka nebo také, kdy přišel nějaký zloděj, který se přišel obohatit na váš účet. Investice do těchto malých zázraků se tak určitě vyplatí!