PPC jako efektivní nástroj online marketingu. Jaké výhody přináší?

S PPC reklamou se setkáte v oblasti online marketingu. Jedná se o jeden z nejsilnějších nástrojů, které zajistí stále se rozvíjející business. Co to přesně PPC reklama je? A jaké výhody může přinést právě vám ve světě online reklamy?

PPC

PPC je zkratkou anglických slovíček Pay per Click, tedy platba za proklik. V tomto typu reklamy se tedy platí za proklik na vaši cílovou stránku. Jedná se v podstatě o efektivní model platby. PPC reklama přitom může být jakýkoliv textový, bannerový, produktový inzerát, který je placený za proklik. Zobrazovat se samozřejmě může v internetových vyhledavačích, sociálních sítích, na webových stránkách apod.

Princip PPC reklamy

A jak to tedy s PPC reklamou je? Inzerent v tomto případě neplatí za zobrazení samotného inzerátu, ale až za samotné prokliknutí dané reklamy. Platíte tedy pouze za návštěvníky svých stránek, které reklama dostatečně zaujala a chtěli se dozvědět více o vašich službách či produktech.

Pro vyhledavače

Dobrou volbou tak pro vás mohou být PPC kampaně. Ideální volbou je také PPC reklama pro vyhledávače napříč reklamními systémy. Oslovit full-service agenturu, která se zaměřuje nejen na PPC reklamu, pro vás může být zaručenou cestou k úspěchu, navíc vždy s myšlenkou toho, že platíte vždy až za proklik.

Výhody

Tato forma reklamy přináší mnoho výhod, jedná se především o přesné cílení na potencionální zákazníky, ať už s pomocí klíčových slov, regionálního cílení, geografického, podle zájmu apod. Vy sami si určujete výši rozpočtu reklamy a výsledky se dostavují ihned po spuštění. V kampaních totiž lze nastavit například denní limit. PPC reklama je poměrně flexibilní, můžete si zvolit přesnou strategii na míru, zvyšuje také povědomí o dané značce a přináší měřitelné výsledky.