Vinylové podlahy jsou oblíbenou volbou mezi vlastníky domů, zejména v kuchyních a koupelnách pro svou odolnost proti vlhkosti. Syntetický „bratranec“ linolea, vinyl je odolný vůči vodě a skvrnám, všestranný a poskytuje dlouhou trvanlivost. Díky mnoha pokrokům v průběhu let jsou dnešní vinylové podlahy atraktivní a hospodárné.

Využití vinylových podlah

Vinylová podlaha je často instalována v komerčním prostředí, kde je vysoký provoz nebo kde je požadováno čisté nebo statické prostředí. Může být také univerzální a nákladově efektivní volbou pro jakoukoli domácnost. V domácnosti se často používá podlahová krytina z vinylových dlaždic, kde se očekává značné množství vlhkosti. Vinyl často nahrazuje koberec pro svou snadnou údržbu.

Podlahy z vinylové dlaždice se vyrábí jedním ze dvou způsobů. Vkládaná vinylová deska má několik vrstev stejného barevného vinylu, které jsou spojeny dohromady. S vložkou, barva nebo vzor prochází až po podložku. To je plus, protože barva bude stejná, i když se vrstva nebo dvě opotřebují. Kvalitní vinyl odolává mechanickému poškození po mnoho let.

Výhody vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou odolné a dobře odolávají opotřebení. Jsou příjemné pro chůzi a snižují hluk, což může být důležité pro majitele s dětmi nebo domácími mazlíčky. Jsou také levnější než mnoho jiných podlahových možností a snadno se instalují a udržují. Vinylové podlahy se dodávají v široké škále barev a vzorů, aby odpovídaly všem dekorům, včetně různých podob dřeva.

Klíčem k úspěšné instalaci vinylových podlah je samotná podlaha. Vinylová podlaha vyžaduje velmi hladký povrch, protože jakékoli nedostatky a nedokonalosti se projeví jako hrboly a vroubkování v podlaze. Nejlepším podkladem je obvykle vrstva dobře broušené překližky.

Většina výrobců nedoporučuje pokládat nový vinyl na více než jednu vrstvu existujícího vinylu.