Přemýšlíte jak zhodnotit svoje úspory? Co to zkusit v realitách!

V posledních letech určitě ohromná spousta lidí přemýšlí nad tím, kam by mohla investovat svoje úspory. Celá situace ve světě, kterou zhoršuje pandemie koronaviru je totiž dost nestabilní a mnohé, jinak stabilní trhy, jsou aktuálně rozeklané a bez pevných základů. To ale neplatí pro realitní trh!

Nad vodou i v období koronavirové krize

I když řádil koronavirus, tak byly realitní aktivity vysoko v ziskových číslech. Jak je to vůbec možné? Reality jsou totiž dlouhodobě jednou z nejlepších možností, kam investovat vaše peníze. Nutnost bydlet nikdy nevymizí a zatím co lidí na světě přibývá, tak prostoru naopak ubývá. Velká města tak mohou mít problém s nabídnutím dostatku volných kapacit, což lze pocítit například i na ceně nemovitostí v hlavním městě Praze, kde strmě stoupají víceméně každý meziroční cyklus už dlouhou řádku let.

Developerské projekty vyhledávají investory

Na poměrně velký tlak ke stavbě nových kapacit na území velkých měst, pochopitelně reaguje celá řada developerů. Ve všech městech tak dneska najdete minimálně jeden projekt, který realizuje výstavbu poměrně vysokého počtu nových obytných jednotek. Jednou z možností, jak lze výstavby financovat jsou investice do developerských projektů. Jedná se o investice, které jsou výhodným obchodem pro obě zúčastněné strany. Zatím co developerská společnost si nebude muset půjčovat peníze na svůj běh a tím pádem platit úroky, tak vy získáte majetkem pojištěné zúročení vašich investic.

Vysoká návratnost a aktivní jištění

U spousty investic je ale jeden velký problém. Máte právo se obávat o to, jestli budou někdy vaše peníze vůbec zpátky. V minulosti už bylo mnoho větších i menších projektů, které nakonec skončily krachem subjektu a tím pádem ztrátou peněz investorů. Příkladem mohou být i mnohé kryptoměny. Investice do realit a developerských projektů jsou ale v majoritní části pojištěny majetkem společnosti. Žádná stavební společnost pochopitelně nemůže stavět bez zázemí a vybavení, které by v případě krachu pokrylo investované peníze věřitelů.