Pronájem přídavných zařízení

Přídavnými zařízeními jsou myšlena zařízení na zvedací a manipulační techniku. Většině firmám se nevyplatí pořizovat si takováto přídavná zařízení. Mnohem výhodnější je jejich zapůjčení, ať už ve formě krátkodobého či dlouhodobého pronájmu. Pronájmem přídavných zařízení se zabývá společnost ČEMAT, která přídavná zařízení vykupuje, opravuje, pronajímá i prodává. Další službou, kterou půjčovna přídavných zařízení zákazníkům nabízí, je distribuce požadované manipulační techniky a její doprava na místo určené zákazníkem.

Proces zapůjčení

V nabídce půjčovny je na výběr mnoho druhů přídavných zařízení na zvedací a manipulační techniku. Všechna nabízená přídavná zařízení jsou před distribucí pečlivě zkontrolována zkušeným mechanikem. Pokud to stav některého ze zařízení vyžaduje, je neprodleně opraveno, aby bylo plně funkční. Teprve až po důkladné kontrole a provedeném servisu je dopraveno k zákazníkovi, který dané zařízení může bez obav naplno využívat při manipulaci či přepravě zboží a materiálu.

Doba pronájmu

Jakékoliv přídavné zařízení si můžete pronajmout na libovolnou dobu, a to od několika dnů až třeba po několik let. Půjčovna v rámci servisu dokáže vyřešit jakékoliv poruchy na přídavných zařízeních. Vyžaduje-li to situace, dostaví mechanik na dané místo. Po dobu nutných oprav zapůjčí půjčovna zákazníkovi jiné zařízení se stejnými parametry.

Druhy přídavných zařízení

Půjčovna pronajímá přídavná zařízení těch nejlepších světových značek. Například u značek Bolzoni – Auramo a MEYER je půjčovna dokonce výhradním dovozcem jejich produktů. Příklady pronajímaných přídavných zařízení:

  • otočné nosiče vidlic na VZV – uplatňují se při vysypávání nebo vylévání obsahu beden, přepravek, kontejnerů apd. Zařízení jsou otočná v obou směrech bez omezení a vynikají rychlým otáčením
  • přestavovač vidlic – používají se především v automobilovém průmyslu, v přístavní dopravě, spedici a všeobecně v logistických centrech. Stále častěji se stávají běžnou výbavou vysokozdvižných vozíků. Přestavovače umožňují nezávislý a integrovaný boční posuv vidlic.