Reklamní polepy aut jsou tu s námi už od nepaměti. V podstatě od chvíle, kdy začaly jezdit první drožky a auta. Dají se ale využít i ve 21. století?

Ano, dají. Ba co víc, v dnešní době jsou možná jedním z nejzajímavějších marketingových nástrojů co se týče poměru cena/výkon. Záleží na tom, jak jsou vaše reklamní polepy aut zpracovány po grafické a informační stránce. Spousta podnikatelů se ale tohoto způsobu obává. K obavám ale není žádný důvod. A v tomto článku vám to dokážeme.

Levný marketingový nástroj

Byla doba, kdy reklamní polepy aut „zdobily“ každý vůz. Polep měl i Franda od vedle. Jenže ty časy jsou dávno pryč. Marketéři se snaží hledat potenciální zákazníky zejména v hlubokých vodách internetu. Po výrazném omezení billboardů tak silnice zůstaly prázdné. A vy toho můžete využít. Vhodné samolepicí nadpisy a dobře zpracované samolepky mohou přivést zákazníka až k vaším dveřím.

Reklama v reálném životě

Stovky zhlédnutí za den. Představte si, kolik peněz byste utratili za stejný počet zhlédnutí na Facebooku, na YouTube, na Googlu… Výsledek by při tom často byl stejný. Uživatel jen projede svůj newsfeed a o váš příspěvek ani nezakopne. Za reklamní polepy aut sice zaplatíte vyšší vstupní částku (pokud budeme počítat i profesionální grafický design), postupem času se ale rozmělní, až úplně zmizí ve vodách zapomnění. A vy za tu dobu získáte nové zákazníky a tisíce zhlédnutí skoro zadarmo.

Příliv potenciálních zákazníků

Za internetovou reklamu musíte neustále platit, poté ji vyhodnotíte a znovu zaplatíte. A takto se to točí pořád dokola. Jasně, cílení je na internetu mnohem snazší než v reálném životě, ale i reklama na bázi neustálého zobrazování reklamy náhodnému kolemjdoucímu se jednou určitě vyplatí. Aby si vás projíždějící řidič či náhodný kolemjdoucí zapamatoval, použijte reflexní polepy, originální grafiku a slogan. Zkrátka něco, s čím si vás bude moct v budoucnu jednoznačně spojit. A pokud si vás zapamatuje, je možné, že si na vás vzpomene, až bude potřebovat vaši pomoc.