Špatná kancelářská židle je často původcem bolesti zad

V ordinacích specializovaných lékařů, například fyzioterapeutů, se stále častěji objevují lidé, které trápí bolesti zad, krční páteře a hlavy. Nejčastější příčinou těchto bolestí je špatné držení těla při práci u počítače a především výběr nevhodné židle.

Jak správně sedět při práci u počítače?

Základem správného sezení u počítače jsou vhodná kvalitní kancelářská křesla, kterých je na trhu obrovské množství, ovšem jen správná židle od bolesti zad nepomůže.

Sezení v „pravém úhlu“ je již pro některé pracující přirozeností, ačkoliv se většina lidí musí do této pózy zpočátku často nutit. Při práci nikdy nedávejte nohu přes nohu (bohužel to dělá většina žen), noha by měla vytvářet pravý úhel (zadní část lýtko ke stehnu).

Mnoho lidí zasedne ke svému počítači a sednou si rovně. Během chvíle se přistihnou, jak se začnou hrbit, což je velmi špatně. Právě hrbení způsobuje bolesti a ztuhlost zad.

Pokud je možnost, je ideální mít lokty opřené, je to prevence proti syndromu zamrzlého ramene, zánětu šlach nebo syndromu karpálního tunelu. K opření mohou sloužit opěrky kancelářské židle nebo křesla.

Dělejte si pauzy na cvičení

Na internetu je mnoho videí a návodů, jak efektivně cvičit při kancelářské práci či jiné činnosti u které se sedí. Pauzy na cvičení či protáhnutí je nutné dělat alespoň každou hodinu, včetně odpočinku pro oči.

Výběr kancelářské křesla neunáhlete

Pokud patříte mezi jedince, kteří tráví za stolem mnoho času, investujte do kvalitní kancelářské židle, je to investice do vašeho zdraví.

Na webu nabytokakuchyne.sk objevíte nejen velký výběr kancelářských židlí, ale také stylové konferenční stolky a ostatní vybavení do obývacího pokoje, nábytek do dětských pokojů, koupelen, zahradní nábytek. Kuchyně na míru v nabídce také nechybí. Nabytekakuchyne.sk je web, kde vybavíte celou domácnost.