Jaké serverové řešení je pro vaši firmu nejvýhodnější? Malé a střední firmy musí investice do technologických zařízení důkladně zvažovat, o serverech to platí dvojnásob s ohledem na vysoké pořizovací náklady u nových zařízení. Variantou pro malé podniky je tedy pořízení serverů použitých, tzv. repasovaných. Co je repase serveru a je koupě repasovaného serveru riskantní? Jaké jsou naopak výhody použitých zařízení oproti novým a kde vybírat?

Co je repasovaný server?

Repasovaný server je hardwarové zařízení, které bylo používáno v minulosti, ale došlo k jeho rozebrání, kompletnímu vyčištění a následnému sestavení. Často se při procesu repase také navyšuje výkon nebo kapacita paměti. Zařízení je tak zcela funkční a plně vyhovující pro potřeby podniku nebo organizace. Repasovaný server IBM tak lze pořídit za zlomek původní ceny, navíc s garancí původu z datových center, kde byl server používaný ve zcela bezprašném a klimatizovaném prostředí.

Z druhé ruky bez risku

Nejčastější otázkou je, zda je koupě použitého serveru riskantní. Není. Repasují se servery, které patřily ve své době k nejvýkonnějším a nejlepším. S ohledem na to jsou po vyčištění stále kvalitní a zachovávají si parametry, které jsou stále konkurenceschopné i vzhledem k novým zařízením. Jsou variantou pro malé a střední podnikatele, kteří hledají výkonný hardware, ale nová výpočetní technika by byla pro firmu příliš velkou finanční investicí.

Kvalitní zboží za dobrou cenu

Parametry a cena jsou největšími výhodami repasovaných serverů. Výkonný a kvalitní značkový, byť repasovaný, server lze totiž pořídit za dobrou cenu. Na takovou cenu se s danými parametry nelze dostat u nových zařízení. Je však nutné dbát na výběr prověřeného prodejce serverů, který garantuje záruku, ale nabízí také příplatkové služby, jako jsou instalace v serverovně firmy včetně nainstalování operačního systému i aplikací nebo jiné odborné poradenství.