Není to tak dávno, co byl server Youtube.com pouze populárním portálem, kde lze nahrávat a sledovat videa z celého světa. Dnes je z něho velká příležitost pro mnoho lidí, kteří chtějí vydělávat peníze tím, že umí zaujmout druhé.

První výdělky z Youtube šly zejména za umístění reklam do videí a většina lidí nahrávala videa na tento server pro vlastní potřeby či pro potřeby klientů. Dnes je nahrávání videí pro mnohé byznysem, který jim zajistí živobytí. Lidem, kteří si tímto serverem vydělávají, se říká „Youtubeři“. Mají své vlastní kanály, na které pravidelně umísťují nová videa, ale dělají také živé streamy. Cíl je jediný, strhnout co největší pozornost. O nejznámější Youtubery v česku je velký zájem ze strany mnoha firem. Jelikož mají někteří i desítky či stovky tisíc fanoušků, jsou ideálním cílem reklamy. Za propagaci služeb a produktů si mnozí z nich přijdou i na miliony korun.

Jak se stát Youtuberem

Youtuberem se může stát v podstatě každý, kdo má přístup k internetu a možnost natáčet videa. Dnes se o to pokouší stále více lidí, ale jen někteří dosáhnou takové popularity, aby je tato činnost uživila. Na otázku „Jak být Youtuber“ lze tedy odpovědět snadno, stačí najít způsob, jak oslovit široké publikum lidí. Práce youtubera se zdá být snadná, ale opak je pravdou. Za prvé je potřeba stále natáčet nový obsah. Za druhé je nutné hledat způsoby, jak stále bavit své příznivce.

Plat youtubera se liší podle toho, kolik má fanoušků, kolik firem s ním spolupracuje a kolik mu vynáší reklamy umístěné ve videu. Mnoho lidí má youtubery spojené zejména s mladými lidmi. Je sice pravda, že většinu youtuberů tvoří mladá generace, ale ve světě je běžné, že se tímto serverem živí lidé všeho věku, včetně seniorů. Někteří ukazují zajímavé návody, názory na svět, recepty na jídlo, hraní her, cestování a mnoho dalšího. Pokud vás láká vydělávání peněz online a myslíte si, že můžete ostatním ukázat něco, o co budu mít zájem, noc vám nebrání v tom, abyste se youtubery skutečně stali.